تزریق ژل به لب

همه نکات درباره تزریق فیلر لب

آنچه می خوانید...

تزریق فیلر لب برای پر کردن و حجم دهی به لب ها باید توسط متخصص پوست و مو صورت گیرد.  لب ها یکی از اجزای تاثیرگذار در صورت فرد می باشند که موجب افزایش زیبایی و جذابیت وی می شوند. تزریق ژل به لب ها متناسب با درخواست فرد و نظر پزشک به منظور اصلاح فرم لب ها انجام می شود. بهترین حالت تزریق ژل به لب ها حالت طبیعی است زیرا بدین ترتیب کلیه ی ایرادات صورت برطرف می شود.

آشنایی با تزریق فیلر لب

اسید هیالورونیک ماده ی اصلی است که به منظور حجم دهی و قرینه سازی به لب ها تزریق می شود. این مواد معمولا نرم هستند. میزان ماندگاری تزریق فیلر لب بین ۶ تا ۱۸ ماه است. اسید هیالورونیک یک ماده ی طبیعی در بدن است و در بافت اعضای مختلف بدن یافت می شود. اسید هیالورونیک آب را به خوبی جذب می کند از این رو موجب هیدراته شدن بدن می شود. همان طور که می دانید با افزایش سن بخش اعظمی از بافت چربی، ماهیچه ها، استخوان ها و … به ویژه در صورت از بین می رود. بدین ترتیب آثار پیری اعم از چین و چروک، خطوط عمیق،افتادگی پوست و … در چهره ی فرد ظاهر می شود. تزریق اسید هیالورونیک با رطوبت رسانی به پوست موجب جوانسازی صورت می شود.

تزریق ژل به لب

مدل های مختلف تزریق فیلر لب


تزریق ژل لب به مدل ها و روش های مختلفی انجام می گیرد. برخی از مدل های پرطرفدار تزریق ژل عبارتند از: ژل لب عروسکی، صدف، هالیوودی و …

مدل تزریق ژل روسی:

در این نوع از تزریق بخشی از لب ها به مقدار زیادی برجسته می شود. این نوع تزریق نیازمند مهارت پزشک می باشد. چنانچه تزریق به درستی انجام نگیرد لب ها شکل زشتی خواهند گرفت.

تزریق ژل لب عروسکی:

در این نوع تزریق افراد تمایل دارند که فرم لب هایشان را شبیه عروسک باربی کنند. گاهی اوقات تزریق بی رویه ی ژل  به لب ها سبب می شود شکل فرد از حالت طبیعی خود خارج شود.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که درباره لیفت صورت با نخ در تهران نمی دانید

تزریق فیلر لب برای چه افرادی خطرناک است؟


تزریق ژل لب به طور کل ایمن و بی خطر است. فقط در برخی از شرایط خاص بهتر است شخص تزریق ژل لب را به تعویق بیندازد. این شرایط عبارتند از: دوران بارداری و شیردهی، وجود هرگونه عفونت روی صورت و … نکته ی مهم دیگری که به هنگام تزریق ژل باید به آن توجه کنید این است که چنانچه نیاز به دندانپزشک دارید قبل از تزریق فیلر یا پس از یکماه از تزریق ژل برای مداوای دندان های خود به پزشک مراجعه کنید.

بهترین مارک های ژل فیلر لب، مارک هایی هستند که حاوی اسید هیالورونیک باشند. این نوع از محصولات بدون عوارض هستند و ماندگاری بالایی دارند. گاهی اوقات فرد از نتیجه ی تزریق فیلر راضی نیست در این صورت پزشک می تواند با تزریقات مجدد موجب تقارن و تعادل لب وی شود. در برخی از مواقع که فرد به طور کل از تزریق ژل پشیمان می شود متخصص با روش های مختلفی می تواند ژل تزریق شده را از لب خارج کند.

عکس تزریق فیلر لب

فواید تزریق فیلر چیست؟


  • یکی از مهمترین فواید تزریق فیلر به لب حجم دهی به آن می باشد.
  • با تزریق فیلر لب می توانید عدم تقارن لب ها را درمان کنید.
  • می توانید حجم فیلر تزریقی به لب ها را کم و زیاد کنید.

در رابطه با عوارض تزریق فیلر به لب باید بگوییم که اگر تزریق توسط بهترین متخصص پوست و مو صورت نگیرد، ممکن است، عوارضی را برای شما به وجود آورد. این عوارض شامل تورم و کبودی می‌شوند؛ همچنین غیر قرینگی نیز یکی از عوارض مهم تزریق فیلر به لب است.

از دیگر عوارض می توان به نکروز و عفونت اشاره کرد، که در موارد شدید ممکن است منجر به تخلیه ژل شود. بنابراین شخصی که تزریق ژل را انجام می دهد باید به آناتومی آن ناحیه مسلط باشد.

نکاتی که پس از تزریق فیلر باید به آن توجه کنید


توجه کنید که به هنگام تزریق فیلر لب باید از مواد بی حس کننده استفاده شود. به همین جهت تا زمانی که بی حسی لب ها از بین نرفته غذا و آب نخورید.

  • تا ۷ روز پس از تزریق ژل لب از خوردن نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.
  • از دست زدن، فشار دادن و ماساژ لب ها پس از تزریق ژل خودداری کنید.
  • تا یک روز پس از تزریق فیلر لب هرگز از رژ و سایر مواد آرایشی روی لب های خود استفاده نکنید.
  • تا یک روز پس از تزریق ژل از انجام ورزش های سنگین و قرار گرفتن در برابر گرمای زیاد خودداری کنید.
  • سعی کنید از خوردن غذاهایی که نیاز به باز کردن زیاد دهان دارد به مدت ۳ روز خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: سابسیژن؛ معجزه ای برای پوست

نحوه ی تزریق فیلر


پزشک متخصص برای تزریق فیلر لب باید آشنایی کافی با ساختار و اجزای تشکیل دهنده ی لب داشته باشد. متخصص باید بتواند محل مناسب تزریق، میزان مواد و نحوه ی جابه جایی مواد روی لب را به خوبی شناسایی کند و در تزریق فیلر نیز مهارت داشته باشد. نوع ماده ای که پزشک برای تزریق روی لب انتخاب می کند تاثیر زیادی در تزریق سطحی و عمقی فیلر روی لب دارد. چنان چه پزشک از محصولات هیالورونیک اسید استفاده کند معمولا به فیلر کمتری نیاز دارد زیرا این ماده آب زیادی را جذب می کند و در نهایت حجم زیادی روی لب ایجاد می شود. ابتدا توضیحات لازم به بیمار داده می شود آن گاه لب ها را بی حس می کنند. برای تزریق روی لب ها محل تزریق را ضدعفونی می کنند سپس با استفاده از یک سرنگ که دارای سوزن باریکی است با زاویه ی مشخص روی لب ها فیلر را تزریق می کنند.

چه مقدار فیلر باید به لب ها تزریق شود؟


میزان تزریق ژل لب کاملا متناسب با درخواست و مدل انتخابی شما می باشد. اما چنانچه قصد داشته باشید که یک ظاهر طبیعی داشته باشید یک سی سی فیلر کافی می باشد. بهتر است در دفعات اول فقط یک سی سی فیلر تزریق کنید سپس در مراجعات بعدی به پزشک می توانید میزان فیلر بیشتری را به لب ها تزریق کنید. برای اینکه به هنگام تزریق ژل درد کمتری را احساس کنید بهتر است از کرم های بی حس کننده استفاده کنید یا در اطراف لب های خود یک داروی بی حس کننده تزریق کنید. چنانچه فیلر تزریقی از انواع هیالورونیک اسید باشد خود دارای مقادیری داروی بی حس کننده می باشد.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.