تزریق ژل

همه چیز درباره ی تزریق ژل

آنچه می خوانید...

یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چین و چروک روی صورت و پر کردن مجدد آن، تزریق ژل می باشد. با بالا رفتن سن مشکلات مختلفی برای افراد به وجود می آید که یکی از مهم ترین آن ها، ایجاد چین و چروک روی پوست و خالی شدن قسمت های مختلف آن می باشد. تزریق ژل یک مانند تزریق چربی به صورت، راه درمانی بدون جراحی است که در کوتاه ترین زمان می تواند شما را به هدف خود برساند.

تزریق ژل چه خواصی دارد؟

این روش درمانی خواص بی نظیری دارد که باعث می شود شما با انجام آن، از مزایای زیادی بهره مند شوید. از مهم ترین خواص این روش درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جوانسازی

یکی از اصلی ترین خواص تزریق ژل، رفع چین و چروک و جوانسازی پوست می باشد. اگر پوست شما به دلایل مختلف دچار چین و چروک و خطوط ریز شده است، می توانید از این خاصیت استفاده کنید. ژل های مورد استفاده آب را به خوبی جذب می کنند و باعث می شوند که پوست شما جوان تر به نظر برسد. برای خانم ها خیلی مهم است که صورتشان شاداب و صاف باشد و چین و چروکی روی آن دیده نشود. زیرا این موارد باعث می شود که سن آن ها بیشتر دیده شود.

پر کنندگی

پر کنندگی یکی از مهم ترین خواصی است که این روش درمانی دارا می باشد. زیرا به وسیله ی آن می توان مشکلات مختلف صورت و پوست را درمان کرد. به طور مثال اگر صورت شما دچار فرورفتگی، گودی، خطوط ریز، درشت و …. شده است، می توانید از تزریق ژل استفاده کنید. این روش درمانی به سرعت مشکلات شما را برطرف می کند. اگر شما عمل جراحی انجام داده اید و جای بخیه آن، به صورت فرورفتگی خود را نشان می دهد، می توانید از این روش درمانی استفاده کنید و پوست بدن خود را یک دست و صاف کنید.

حجم دهندگی

یکی دیگر از خواص مهم تزریق ژل، حجم دهندگی به قسمت های مختلف بدن و صورت می باشد. برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف دچار لاغری و گودی برخی از قسمت های بدن و صورت شوند. این افراد می توانند از خاصیت حجم دهندگی این روش استفاده کنند و قسمت های مورد نظر را پر کنند.

کاربرد تزریق ژل
تزریق ژل به صورت

کاربرد های مهم تزریق ژل

همانطور که بیان کردیم تزریق ژل توسط بهترین متخصص پوست و مو برای قسمت های مختلفی از صورت انجام می شود. در نتیجه افراد با هدف های متفاوتی از این روش استفاده می کنند.  از مهم ترین کاربرد های این روش درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

از بین بردن چین و چروک و خطوط روی صورت

عوامل مختلفی باعث می شود که چین و چروک های زیادی روی پوست صورت به وجود آید. بالا رفتن سن، اشعه های خورشید، استرس و … از مهم ترین عواملی هستند که باعث ایجاد خط روی پوست صورت می شوند. خط خنده، خط اخم، خطوط زیر چشم، خطوط روی پیشانی و … از خطوطی هستند که روی صورت به وجود می آیند و باعث می شوند که سن افراد خیلی بیشتر دیده شود. با تزریق ژل می توان به خوبی این خطوط ریز را از بین برد و پوستی صاف و یکدست داشت.

فرم دهی به لب ها

یکی از مهم ترین قسمت های صورت هر فرد، لب های او می باشد که تاثیر زیادی روی زیبایی فرد دارد. اگر لب های شما بسیار کوچک است و با بالا رفتن سن، سایز آن ها کوچک تر شده است، می توانید از تزریق ژل استفاده کنید و حالت توپری به آن ها بدهید. لب های توپر و برجسته، علاوه بر افزایش زیبایی صورت شما، باعث می شود که سن شما کمتر نیز دیده شود.

فرم دهی به گونه

وجود گونه هایی برجسته تاثیر زیادی روی زیبایی خانم ها دارد. به همین سبب خانم ها روش های زیادی را برای برجستگی گونه های خود به کار می برند. یکی از بهترین این روش ها تزریق ژل می باشد. با تزریق ژل شما می توانید گونه های خود را به خوبی برجسته کنید و صورتی زیباتر داشته باشید.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل

بعد از انجام هر عمل زیبایی حتی اگر به صورت جراحی نباشد، باید مراقبت های خاصی را از خود به عمل آورید. انجام این مراقبت ها باعث می شود که شما نتیجه ی بهتری از انجام آن بگیرید و دوره ی نقاهت کوتاه تری نیز داشته باشید. از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • بعد از انجام تزریق ژل باید تا سه روز از کمپرس آب سرد استفاده کنید. زیرا ایجاد کبودی و ورم بعد از انجام تزریق کاملا طبیعی است و برای از بین رفتن سریع تر این کبودی ها باید از کمپرس آب سرد استفاده کرد.
  • تا چند روز بعد از انجام تزریق ژل، نباید به محل مورد نظر دست بزنید و یا اینکه آن را ماساژ دهید. در غیر این صورت در روز های ابتدایی، ممکن است ژل تزریق شده کمی جابجا شود و شما نتیجه ی مناسبی از عمل خود نگیرید.
  • تا چند روز بعد از انجام این عمل، نباید به پهلو و شکم بخوابید. زیرا به صورت و محل تزریق فشار وارد می شود و ممکن است ژل کمی جابجا شود. بهترین روش خوابیدن، طاق باز خوابیدن است و در زیر سر خود چند بالش قرار دهید.
  • تا دو روز بعد از انجام این عمل، نباید فعالیت های سنگین انجام دهید. اجازه دهید ژل در محل خود محکم شود بعد از آن می توانید کم کم فعالیت های سبک را شروع کنید.
  • یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل، دوری از دخانیات و مشروبات الکلی می باشد. علاوه بر آن باید مراقبت باشید تا چند روز زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. این موارد باعث می شوند که شما دچار گرگرفتگی شوید و ژل با مشکل مواجه شود.
  • از خوردن مواد غذایی پر ادویه دوری کنید و در مورد رژیم غذایی خود با پزشک مشورت داشته باشید.
  • اگر سابقه ی تبخال دارید، حتما این مورد را به پزشک بگویید.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.