سابسیژن در تهران

درمان قطعی جای جوش با سابسیژن

آنچه می خوانید...

سابسیژن چیست؟ دستگاه سابسیژن چگونه کار می کند؟ عوارض این روش درمانی چیست و برای چه عده زیادی به سراغ آن می روند؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که جای جوش یا رد زخم روی صورتتان باعث آزارتان شده است، پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله همراه ما باشید. دلایل مختلفی باعث می شود که لک، آکنه یا زخم ها بر روی صورت به وجود آیند و از آنجایی که صورت و چهره فرد تاثیر به سزایی در زیبایی او دارد این موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد و نارضایتی آن ها از چهره خود می شود.

سابسیژن از روش های نوینی است که توسط متخصص پوست انجام می شود و طی سال های اخیر برای برطرف کردن این مشکل به روی کار آماده است. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به بررسی کامل این روش بپردازیم و متوجه شوید که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است یا خیر؟

آکنه چیست؟

آکنه هایی که بر روی صورت نمایان می شود در مواردی با چسبندگی به بافت زیرین باعث به وجود آمدن  برآمدگی و فرو رفتگی هایی بر روی پوست می شوند که از لحاظ ظاهری بسیار ناخوشایند است. این آکنه ها در بیشتر مواقع دردوره نوجوانی بروز می کنند و با توجه به روحیه حساس افراد در آن سنین بهتر است که هر چه سریع تر درمان شود تا از آسیب های روانی فرد جلوگیری شود.

نکته: در هر فرد جوانی آکنه هایی اسکار گذار هستند اورژانسی هستند و باید سریع درمان شوند زمانی که اسکار ها بیش از حد شوند و صورت به حالت پر از اسکار دربیاید، درمان خیلی خیلی سخت می شود اگر در مرحله آکنه برای درمان اقدام از این اسکار ها پیشگیری می شود اما اگر اسکار ایجاد شد درمان بسیار پر هزینه و زمان بر خواهد شد.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن در واقع عملی است که برای برطرف کردن جای زخم، رد جوش و درمان آکنه گذار صورت می گیرد. در این جراحی که پس از بی حسی که بر روی پوست اعمال می شود، با استفاده از سوزن نازکی و تیزی  که وارد پوست می شود، زخم آکنه و چال های به وجود آمده را از بافت زیرین جدا می کنند. با این کاراتصال بین زخم ناشی از آکنه و بافت اصلی پوست از بین می رود و این موضوع باعث افزایش تولید کلاژن و بازسازی پوست خواهد شد.

سوزن هایی که برای این روش درمانی و دستگاه سابسیژن اسفاده می شوند دارای انواع مختلفی هستند که متخصص پوست با توجه به نوع پوست، زخم و شرایط بیمار نوع آن را انتخاب می کند. پس از همه این موارد جای زخم توسط پزشک تمیز خواهد شد و در برخی موارد درمان های دیگری مانند لیزر بعد از سابسیژن صورت می گیرد.

آیا انجام سابسیژن دردناک است؟

انجام این عمل با بی حسی موضعی صورت می گیرد اما باید به این نکته اشاره کرد، میزان درد و سوزش ورود سوزن به پوست بستگی به میزان تحمل فرد دارد اما تا حد زیادی این میزان سوزش برای افراد طبیعی است.

کاربرد های سابسیژن

همانطور که قبل تر اشاره کردیم این عمل درمانی برای برطرف کردن جای زخم و آکنه اسکار گذار استفاده می شود، اما در ادامه به برخی از بهترین کاربردها و مزایای سابسیژن اشاره خواهیم کرد:

 • برطرف کردن جای زخم،جوش و آکنه
 • برطرف کردن سلولیت
 • برطرف کردن چین و چروک
 • سابسیژن می تواند جای بسیاری از  زخم هارا از بین ببرد.

مزایای سابسیژن:

اگر بخواهیم به برخی از بهترین مزایای این روش درمانی اشاره کنیم ، می توان از موارد زیر نام برد:

 • انجام این عمل در زمان کوتاهی صورت می گیرد و بیمار مدت زمان طولانی تحت درمان نیست.
 • تقریبا می توان گفت که نتایج سابسیژن تا حد زیادی مثبت بوده و بیماران بسیاری از آن راضی بوده اند.
 • نبود خونریزی در این روش از مزایای دیگر آن می باشد.
 • سابسیژن دوره نقاهت کوتاهی دارد و به استراحت زیادی احتیاج نیست.
 • این روش برای هر نوع پوستی کاربرد دارد و جواب می دهد
 • تورم و کبودی که بعد از سابسیژن به وجد می آیند در یک بازه زمانی کوتاه (بین ۲ تا ۳ روز) از بین خواهند  رفت.
معایب سابسیژن

عوارض سابسیژن

هنگام مراجعه به یک متخصص پوست برای درمان جای زخم یا انجام سابسیژن حتما تمامی اطلاعات لازم را جمع آوری کنید تا با مشکلات پوستی و عوارضی که ممکن است در صورت متخصص نبودن پزشک یا نا معتبر بودن مطب و آلوده بودن سوزن برای پوست شما به وجد آید جلوگیری کنید.

به صورت کلی عوارض خطرناکی برای این عمل گزارش نشده است و عموم بیماران از نتیجه به شدت راضی بوده اند. برخی از عوارض خطرناک سابسیژن که هنگام انجام غیر اصولی آن رخ می دهند عبارت اند از:

 • التهاب خون هایی که در بافت پوست لخته شده اند.
 • بروز عفونت
 • احساس درد و سوزش
 • ایجاد حساسیت در پوست
 • از دست دادن احساس ناحیه تحت درمان و آسیب رسیدن به اعصاب

دوره بهبودی بعد از سابسیژن

همانطور که اشاره کردیم با این روش درمان بیمار به استراحت خاصی احتیاج پیدا نخواهد کرد. بعد از عمل صورت شخص با مقداری تورم و قرمزی رو به رو می شود که بسیار موقتی است و تقریبا بعد از دو سه روز از بین خواهد رفت. و می توانید در سریع ترین زمان ممکن شاهد نتیجه از این عمل باشید.

هزینه سابسیژن

هزینه سابسیژن به موارد مختلفی بستگی دارد و بهترین راه برای اینکه متوجه قیمت آن شوید این است که به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا با بررسی شرایط شما تعداد جلسات را به شما اعلام کند و بر اساس آن بتوانید هزینه ای که باید برای انجام سابسیژن پرداخت کنید را تخمین بزنید.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.