تزریق فیلر بینی

فیلر بینی راهی برای اصلاح فرم

آنچه می خوانید...

آیا فیلر بینی را کوچک می کند؟ فیلر بینی چه عوارضی دارد؟ قیمت فیلر بینی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ احتمالا شما هم تا بحال شنیده اید که بدون انجام عمل جراحی نیز می توان بینی ای با فرم دلخواه و زیبا داشت، شاید هم اطرافیانتان کسی این عمل را انجام داده است و در رابطه با آن کنجکاو شده اید. در این مقاله قصد داریم این متد را به صورت کامل بررسی کنیم و به سوالات و شایعاتی که در رابطه با آن وجود دارد، پاسخ بدهیم.

فیلر بینی چیست؟

در واقع فیلر بینی یا ژل بینی یکی از روش های زیبایی برای بهبود فرم بینی است. در این روش به جراحی و باز کردن بینی احتیاجی نیست و معمولا افرادی که قصد ندارند جراحی بینی انجام دهند و مشکل بینی آن ها به قدری کوچک و جزئی است که با فیلر رفع می شود، به سراغ تزریق فیلر بینی می روند.

فیلر ها در انواع مختلف به قسمت های متفاوتی در صورت تزریق می شوند. فیلر بینی ماده پر کننده ای است که توسط متخصص پوست و مو به زیر پوست تزریق می شود. تغییراتی که پس از تزریق در ساختار ظاهری بینی اتفاق میوفتد موقتی است و در صورتی که از فرم بینی جدید خود راضی نباشید بعد از مدتی بینی شما به حالت طبیعی خود بر میگردد.

نحوه تزریق فیلر بینی

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

برای اینکه بخواهید برای انجام این جراحی اقدام کنید در ابتدا باید متوجه شوید که شرایط مناسب برای انجام این عمل را دارید یا خیر؟ اگر از شرایط جسمانی سالمی برخوردار بوده و مشکل یا بیماری خاصی نداشته باشید؛ تزریق فیلر بینی برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. در ادامه نیز به برخی از ویژگی هایی اشاره می کنیم که در صورت دارا بودن آن ها شما یک کاندید برای تزریق فیلر بینی به حساب می آیید:

  • داشتن قوز بینی کوچک و مختصر که با تزریق ژل بتوان آن را با ساختار بینی یکنواخت کرد.
  • افرادی که دارای پل بینی تو رفته هستند.
  • افرادی که قصد دارند بینی خود را بلند تر نشان دهند.
  • افرادی که پس از انجام عمل زیبایی بینی آن ها دچار ایراد جزئی شده است و قصد دارند بدون عمل ترمیمی این مشکلات را برطرف کنند.
  • افرادی که بر روی بینی خود تو رفتگی های جزئی دارند.
  • افرادی ظاهر بینی نامتقارن دارند.

تزریق فیلر بینی چگونه انجام می شود؟

برای تزریق ژل بینی پس از اینکه بیمار آماده شد، متخصص بینی او را کامل تمیز می کند و پس از آن ماده پر کننده یا همان فیلر را به زیر پوست بینی و در نواحی که بیمار قصد اصلاح آن ها را دارد تزریق می کند. معمولا پر کننده ها به لایه عمیق تری از پوست تزریق می شوند تا فرم جدید ثابت بماند و به مرو زمان دست خوش تغییرات نشو.

عکس تزریق فیلر بینی

ماندگاری تزریق فیلر بینی چقدر است؟

میزان ماندگاری و دوام فیلر بینی به شرایط بیمار بستگی دارد اما به صورت معمول پس از اینکه بینی فرم مد نظر را پیدا کرد، بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت و پس از آن زیباجو برای تمدید باید به متخصص پوست و مو مراجعه کند.  با تمدید مجدد بینی زیبایی خود را حفظ می کند و فرم آن از بین نمی رود.

مزایای تزریق بینی

شاید تا به اینجای مقاله متوجه مزایای مثبت این روش زیبایی شده باشید. همانطور که می دانید اگر بخواهید برای زیبا تر شدن بینی خود عمل خاصی انجام دهید، راه های زیادی پیش روی شما است. مانند جراحی بینی، لیفت با نخ و … . البته قابل ذکر است که همه عمل های زیبایی معایب و مزایای خاص خود را دارند، اما تزریق فیلر به بینی چه مزیتی دارد که استقبالی که از آن می شود افزایش یافته است و تعداد زیادی آن را انتخاب می کنند؟

  • می توان گفت بهترین مزیت این عمل عوارض کمی است که پس از عمل با آن مواجه می شوید، دوره نقاهت تزریق ژل به بینی نیز کوتاه است و پس از عمل احتیاج به استراحت طولانی مدت نمی باشید. حتی بیمار بلافاصله پس از تزریق می تواند به خانه بازگردد. از دیگر مزایای آن می توان به غیر تهاجمی و بدون خونریزی بودن آن اشاره کرد.

عوارض فیلر بینی

اگر که تزریق ژل بینی توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود، خطرات زیادی شما را تهدید نخواهد کرد. صرفا عوارض جانبی طبیعی و موقتی هستند که بعد از هر عملی بروز می کند و بعد از دوره نقاهت از بین خواهند رفت.  اما شما از اینکه فیلر بینی خود را نزد فردی متخصص و با مهارت بالا انجام می دهید اطمینان حاصل کنید. نمونه های سابق او را بررسی کرده و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید

هزینه فیلر بینی

از آنجایی که هزینه ها به یکی از مهم ترین فاکتور ها برای انجام هر کاری شده اند، ممکن است که بخواهید از قیمت تزریق ژل بینی نیز اطلاع پیدا کنید.

  • در واقع با اطمینان به شما می گوییم که در بستر اینترنت نمی توانید به قیمت دقیق این عمل برسید و به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان ژلی که تزریق می شود، محلی که تزریق بینی در آن انجام میگیرد، دستمزد پزشک، نوع بینی و … از مواردی هستند که در تعیین قیمت این عمل تاثیر گذارند.

شما می توانید برای اطلاع بیشتر از تزریق ژل بینی از طریق راه های ارتباطی با دکتر مریم نوکنده متخصص پوست و مو در ارتباط باشید.یا سوال های خود را در انتهای این مقاله عنوان کنید و در اسرع وقت به پاسخ آن ها را دریافت کنید.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.