لیزر فرکشنال CO2 در تهران

لیزر فرکشنال CO2 راه جوانسازی پوست

آنچه می خوانید...

خوشبختانه با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی هرساله روش های مختلفی برای جوانسازی پوست به روی کار می آیند که هر کدام از آن ها برای برطرف کردن مشکلات خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. از بهترین این روش ها لیزر ها هستند که با استفاده از اشعه های خود به جوانسازی و درمان مشکلات پوست کمک می کنند، یکی از این لیزرها که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم لیزر فرکشنال CO2 است.

انواع لیزر فرکشنال کدام است؟ این لیزرچه عوارضی دارد؟ قیمت لیزر فرکشنال CO2 در سال ۱۴۰۱  چقدر است؟ در ادامه همراه ما باشید تا با یکدیگر تمام جوانب این لیزر را بررسی کنیم و به سوال های شما در رابطه با آن پاسخ دهیم.

لیزر فرکشنال CO2 چیست؟

بیاید در مرحله اول از این سخن بگوییم که اصلا این لیزر چیست و چگونه می تواند یه بهبود و جوانسازی صورت کمک کند؟

در گذشته لیزر فرکشنال معمولی وجود داشت اما به دلیل عوارض زیادی که داشت کمتر مورد استفاده قرار میگرفت اما با لیزر جدید فرکشنال CO2 این عوارض کم شده اند و به ترمیم پوست و جوانسازی آن در کمترین زمان ممکن کمک بسیار زیادی می کنند. در واقع این لیزرها با ارسال اشعه ها به عمق پوست و لایه برداری کار میکنند و باعث تسریع روند کلاژن سازی و بازسازی سلول ها خواهند شد.

کاربرد لیزر فرکشنال CO2

لیزر CO2 فرکشنال چه کاربردی دارد و به چه علت مورد استفاده قرار می گیرد؟

در واقع این لیزر کاربردهای زیبایی درمانی متعددی دارد و از روش هایی است که توسط متخصص پوست و مو انجام می شود و در درمان افرادی که با بیماری های پوستی که یا برای بهبود سلامت پوست خود به آن ها مراجعه می کند، موثر است. از جمله کاربردهای لیزر فرکشنال CO2 که می توانیم به آن ها اشاره کنیم عبارت است از:

 • استفاده از لیزر فرکشنال باعث جوانسازی پوست می شود.
 • برطرف کردن شل شدگی و سفت کردن پوست صورت یا بدن
 • برطرف کردن زخم ها و اسکار های به جا مانده
 • برطرف کردن چروک ها و خطوط پوست
 • برطرف کردن لکه های پوستی به وجود آمده در اثر گذشت زمان
 • از بین بردن جای جوش
 • لایه برداری پوستهای مرده
 • محو کردن منافذ باز پوستی

تفاوت لیزر CO2با لیزر CO2 فرکشنال


لیزر CO2 شامل مد های مختلفی می شود یکی از مد های آن لیزر سرجیکال است که برای عمل های جراحی استفاده می شود که می توان با آن خال برداشت، برش های بلفاروپلاستی را ایجاد کرد و … . اما مد فرکشنال مد جوانسازی است و به این علت به آن فرکشنال گفته می شود که کل پوست مورد تهاجم قرار نمی گیرد و ستون هایی از لیزر در کنار قسمت هایی از پوست سالم در کنار هم قرار می گیرند و امواج لیزر به صورت ستونی (در مقیاس میکرو) تابیده می شود.قسمت های سالم پوست کمک می کنند تا پوست زود تر ترمیم شود و مواردی مانند لک صورت خیلی کمتر می شود.

چه افرادی کاندید های استفاده از لیزر فرکشنال CO2 هستند؟

استفاده از روش درمانی با استفاده از لیزر به افرادی پیشنهاد می شود که مشکلاتی نظیر مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را داشته باشند؛ این مشکلات عبارتند از:

انواع بیماری های پوستی، ضایعات پوستی، آسیب های پوست که بر اثر اشعه های نوری به وجود آمده باشند، چین و چروک های عمیق، لک های صورت و …

آیا استفاده از لیزر  CO2 فرکشنال درد دارد؟

اگر که از لیزر های قدیمی سخن می گفتیم آری. استفاده از های قدیمی به علت درد به بیهوشی بیمار احتیاج داشت اما در لیزرهای فرکشنال CO2 احتیاجی به بیهوشی نمی باشد و با کمترین میزان تهاجم و درد، عمل لیزر انجام می گیرد. استفاده از بی حسی موضعی باعث می شود تا کوچکترین سوزشی هنگام لیزر توسط بیمار احساس نشود.

مزایای لیزر فرکشنال CO2

درمان با لیزر فرکشنال  co2  چقدر طول می کشد؟

در واقع برای مشخص کردن مدت زمان درمان باید صلاح دید متخصص پوست و مو را در نظر گرفت، او با بررسی شرایط پوستی شما تعداد جلسات درمانی برای استفاده از لیزر را اعلام می کند اما به صورت حدودی بین ۴ تا ۶ جلسه برای نتیجه گرفتن نیاز است. شرکت در تمامی جلساتی که پزشک برای شما معین می کند، برای رسیدن به نتیجه مطلوب واجب است؛ بنابراین درمان خود را نیمه کاره رها نکنید و حتکا در تمامی جلسات تا پایان بهبودی شرکت کنید.

مراقبت های قبل از لیزر فرکشنال co2

قبل از شرکت در جلسات درمانی CO2 رعایت کردن برخی از نکات به نتیجه گیری بهتر و بهتر پیش رفتن جلسات کمک می کند. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم و بهتر است که قبل از شروع لیزر فرکشنال آن ها را رعایت کنید.

 • حتما از یک ماه قبل از شروع جلسات لیزر قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را کاهش دهید.
 • ممکن است که پزشک قبل از شروع جلسات داروهایی را برای شما تجویز کند. حتما از آنها استفاده کنید
 • قبل از لیزر فرکشنال CO2 نباید از مواد شیمیایی بر روی پوست خود استفاده کنید
 • به هیچ عنوان قبل از لیزر از وکس، موم و اپیلاسیون پوست استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که رعایت نکاتی که گفته شد به خود شما کمک می کند تا جلسات لیزر درمانی را به شکل بهتری پیش ببرید.

مراقبت های بعد از لیزر فرکشنال پوست

بعد از هر جلسه از لیزر فرکشنال CO2 مراقبت هایی که احتیاج است انجام دهید؛ عبارتند از : استفاده از کمپرس یخ، پمادی که پزشک برای شما تجویز کرده است به صورت منظم و دیگر توصیه هایی که متخصص پوست با توجه به نوع پوست شما خواهد کرد.

عوارض استفاده از لیزر CO2

هر روش درمانی یا زیبایی که بر روی بدن یا پوست صورت می گیرد، به دلیل تغییراتی که بر روی پوست ما به وجود می آید هر چند جزئی اما عوارضی را خواهد داشت. این عوارض، عوارض جانبی بوده و پس از گذشت مدتی از بین خواهند رفت. تورم، قرمزی و التهاب از برخی از این عوارض جانبی موقت خواهند بود. اما توجه داشته باشید که اگر به یک کلینیک و پزشک معتبر مراجعه نکنید، خطرات جدی تری شما را تهدید خواهند کرد.

 • بنابراین قبل از هرگونه اقدام برای انتخاب متخصص پوست و مو یا مکانی که قصد دارید لیزر درمانی را در آن انجام دهید، تمامی جوانب را بررسی کنید و تحقیقات لازم را در رابطه با آن صورت دهید.

هزینه لیزر فرکشنال CO2

قیمت کلی لیزر درمانی به موارد مختلفی نظیر دستمزد پزشک، تعداد جلساتی که لازم است و  … بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه درمان با استفاده از لیزر فرکشنال CO2 پیشنهاد میکنیم که به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.