لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ

آنچه می خوانید...

لیزر کیوسوئیچ یک روش بسیار مفید برای درمان های لکه های پوستی می باشد. این نوع لیزر می تواند مشکلات پوستی را به خوبی درمان کند. اگر در چهره کسی جای کک و مک و آکنه باشد با این روش قابل درمان می باشد. کیوسوئیچ انتخاب خوبی برای از بین بردن لکه هایی است که به علت خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی روی پوست ایجاد شده اند. در این مقاله قصد داریم به این نوع لیزر بیشتر بپردازیم.    

 

لیزر کیوسوئیچ روشی نوین برای جوانسازی پوست می باشد. این روش برای از بین بردن جای آکنه، تتو و لکه های پوستی مناسب می باشد. کیوسوئیچ شیوه بسیار سریع و کم عارضه می باشد که بدون نیاز به بیهوشی یا جراحی لکه های پوستی را برطرف می کند.

بعد از بین بردن لکه ها هیچ گونه آسیبی به بافت پوست وارد نمی شود. کیوسوئیچ اشعه ای با طول معین ۱۰۶۴ نانومتر است که با استفاده از دستگاه خاصی روی پوست به صورت مشخص تابانده می شود. این اشعه با نفوذ به لایه های پوست توسط رنگدانه ها به خوبی جذب می شود و همین مسئله موجب تغییر رنگ پوست می شود. این روش برای یکدست نمودن رنگ پوست نیز کاربرد دارد. علاوه بر این به درمان لکه های ایجاد شده در اثر افزایش سن، تغییرات هورمونی و بارداری کمک می کند.   

 • لیزر کیوسوئیچ در حقیقت به ما بهترین راهکار را ارائه خواهد داد. این شیوه از بین بردن تمام لکه های پوستی که در اثر افزایش سن یا بارداری ایجاد شده اند مناسب می باشد. رنگ این لکه ها قهوه ای هستند. هنگامی که بدن در معرض نور آفتاب باشد این لکه ها روی دست ها، بازو و پاها ایجاد می شوند. با استفاده از لیزر کیوسوئیچ می توان تمام این لکه ها را از بین برد یا حداقل آن ها را بسیار کم رنگ کرد. علاوه بر این با این شیوه می توان اثرات رگ های سطحی روی پوست که به رگ های عنکبوتی معروف هستند از بین برد.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص پوست و مو چه ویژگی هایی دارد؟

چه کسانی می توانند از لیزر کیوسوئیچ استفاده کنند؟

کسانی که از سلامت عمومی کامل برخوردار باشند می توانند از لیزر کیوسوئیچ استفاده کنند. اگر کسی به بیماری های پوستی یا خود ایمنی مبتلا باشد به هیچ عنوان نباید از این شیوه استفاده کند. اگر شخصی درگیر لکه های پوستی است یا از خالکوبی پشیمان شده است می تواند برای از بین بردن آن هااز این روش استفاده کند.

این شیوه درمانی برای کسانی که پوست روشن تری دارند تاثیری بیشتری دارد. به همین علت متخصصین برای کسانی که پوست خیلی تیره ای دارند، شیوه درمانی دیگری پیشنهاد می کنند.

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

برخی از ممنوعیت های استفاده از لیزر کیوسوئیچ عبارتند از:

اگر کسی قصد دارد برای درمان لکه ها و آکنه صورت از لیزر کیوسوئیچ استفاده کند، نباید تب خال داشته باشد. اگر تایم زیادی از بهبود تب خال او نمی گذرد و ویروس تب خال هنوز در بدن او وجود دارد باید این شیوه درمانی را به تاخیر بیندازد. این شیوه برای زنان باردار مناسب نمی باشد.

علاوه بر این اگر فرد به حساسیت های پوستی مبتلا باشد تا زمانی که حساسیت برطرف نشده، نمی تواند از لیزر استفاده کند. بهتر است بدانید دفع رگ دانه های پوست بر عهده سیستم لنفاوی می باشد، به همین دلیل کسانی که در این سیستم مشکل دارند نباید از لیزر کیوسوئیچ استفاده نمایند.

مزایای لیزر کیوسوئیچ


اصلی ترین و مهم ترین ویژگی لیزر کیوسوئیچ بی خطر بودن آن است . اگر در پی راهی آسان برای از بین بردن آثار خالکوبی و لکه های پوستی خود هستید، این روش بهترین انتخاب ممکن است.  به طور معمول در ساعت های اولیه پس از انجام لیزر محل درمان متورم و قرمز می شود. اما این عوارض بعد از چند ساعت برطرف می شود.

مدت زمان ماندگاری


به طور معمول تعیین جلسات مورد نیاز برای درمان لکه های پوستی به وسیله لیزر کیوسوئیچ به تشخیص پزشک بستگی دارد. پزشک شرایط فردی بیماری، سطح درمان، نوع پوست و مشکلات پوستی را می سنجد و بهترین تصمیم را می گیرد. پس از آن پزشک جلسات مورد نظر برای درمان را برای بیمار تعیین می کند.

 • در حالت عمومی، تعداد جلسات مورد نظر برای لکه های کم رنگ که کوچک تر هستند، ۳ جلسه می باشد. ولی برای لکه های پررنگ و بزرگ تر بیمار به ۵ یا ۶ جلسه لیزر نیاز دارد. خوب است بدانید فاصله هر جلسه تقریبا یک ماه می باشد اما ممکن است طبق تشخیص پزشک کمتر یا بیشتر شود.  
عکس لیزر کیوسوئیچ

اگر در مدت زمان درمان با لیزر کیوسوئیچ ، تمام توصیه های پزشک مو به مو رعایت شود، عوارض زیادی نخواهید داشت. در دوران درمان باید از نور آفتاب دوری کنید و حتما کرم ضد آفتاب استفاده کنید. زیرا نور آفتاب موجب تیره شدن محل تابش و لکه های پوستی تازه و جدید ایجاد می کند. به همین خاطر اگر تمام نکات لازم را رعایت کنید پوستی براق و صاف خواهید داشت.

نحوه کار لیزر کیوسوئیچ

درمان با استفاده از لیزر کیوسوئیچ روشی کاملا بدون درد می باشد. ولی امکان دارد گرمای اشعه تابانده شده به پوست سبب سوزش شود. به همین علت پیش از درمان، پزشک ناحیه مورد نظر را با استفاده از پمادهای بی حسی، بی حس می کند. پس از آن با استفاده از دستگاه لیزر، مقداری از اشعه به قسمت مورد نظر تابانده می شود.

این اشعه می تواند به لایه های پوست نفوذ کند و رنگدانه های پوست را به طور کامل بشکند. رنگدانه های ریز از راه ماکروفاژهای پوست به بخش های دیگر بدن می روند. پس از آن از راه سیستم لنفاوی بدن  کاملا دفع می شوند. پوسته پوسته شدن پوست پس از درمان به از بین رفتن رنگدانه ها کمک زیادی می کند.

مراقبت های پیش از انجام لیزر کیوسوئیچ


 • حداقل یک ماه پس از لیزر از سولاریوم و حمام آفتاب پرهیز کنید. همچنین سعی کنید از کرم های برنزه کننده پوست نیز استفاده نکنید.
 • دو روز پیش از انجام لیزر، موهای ناحیه درمان را حتما با تیغ بزنید.
 • در صورتی که از این لیزر برای درمان لکه های صورت استفاده می کنید، در روز عمل نباید آرایش کنید. سعی کنید پوست خود را به طور کامل تمیز نگه دارید.
 • در تمام جلسات مشاوره در مورد داروها، بیماری ها و حساسیت ها صحبت کنید. علاوه بر این ترس های خود را نیز با پزشک در میان بگذارید.
 • اگر سابقه گوشت اضافه پس از ترمیم زخم را دارید، این موضوع را حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت های پس از انجام لیزر کیوسوئیچ

 • اگر پزشک پس از لیزر کیوسوئیچ پماد یا کرم تجویز کرد، حتما آن را در زمان مناسب و به موقع مصرف کنید.
 • تا یک روز پس از لیزر کیوسوئیچ از حمام رفتن و شستن محل درمان پرهیز کنید.
 • در روزهای پس از لیزر از نور خورشید بپرهیزید.    
 • اگر از خانه خارج شدید،حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.    

کلام آخر

شما می توانید در ادامه سوالات خود را در رابطه با لیزر کیوسوئیچ در قسمت کامنت های همین مقاله مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط دکتر مریم نوکنده متخصص پوست مو و زیبایی به آن ها پاسخ داده شود.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.