لیفت شقیقه

لیفت شقیقه و عوارض آن

آنچه می خوانید...

ممکن است گاهی اوقات به آینه نگاه کنید و تصور کنید که اگر ابروهای شما بالاتر بود و یا چشم هایتان، حالتی کشیده داشت، چقدر زیباتر می شدید. حتی بعضی اوقات ممکن است در اطراف چشم هایتان، چین و چروک هایی بوجود بیاید و به فکر رفع آنها باشید. روش های مختلفی برای انجام این کارها وجود دارند. یکی از روش های رایج و محبوب میان زنان و آقایان، لیفت شقیقه می باشد. با لیفت شقیقه می توانید تا حدودی فرم ابرو و چشم هایتان را تغییر دهید و زیبایی و جذابیت را به صورتتان باز گردانید.

بعضی افراد لیفت ابرو و لیفت شقیقه را با هم انجام می دهند. در این روش با کشش پوست در ناحیه پیشانی و شقیقه، جذاب تر و زیباتر به نظر می رسید. چین و چروک های اطراف ابرو و ناحیه پیشانی، موجب ایجاد ظاهری خسته و پیر می شوند. برای انجام آن، به بهترین کلینیک ها مراجعه کنید تا به بهترین شیوه برای شما انجام گیرد.

لیفت شقیقه چیست؟

یکی از جراحی های زیبایی، لیفت شقیقه می باشد. با این جراحی گوشه های ابرو را بالا می کشند و خطوط پنجه کلاغی را از بین می برند و همچنین موجب سفت شدن پوست در اطراف شقیقه می شوند. افرادی که آرزوی ظاهری جذاب تر و چشمان باز تری دارند، می توانند با لیفتینگ شقیقه، به این آرزو برسند.

  • معمولا این جراحی را به صورت ترکیبی انجام می دهند و همراه با آن، جراحی های دیگری همچون بلفاروپلاستی انجام می دهند. ناحیه اطراف شقیقه دارای تعداد زیادی عروق خونی می باشد و بسیار حساس می باشد. لذا جهت انجام آن به یک متخصص خوب و باتجربه مراجعه کنید.

انواع روش های لیفت شقیقه

در گذشته لیفت شقیقه از طریق جراحی انجام می شد و دارای دوره نقاهت طولانی بود. همچنین از طریق جراحی، هزینه بیشتری می خواهد، لذا تعداد محدودی از افراد آن را انجام می دادند. امروزه خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های دیگری جهت لیفت شقیقه پیدا شده است. برای انجام لیفت شقیقه، به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. انتخاب نوع مناسب آن، بستگی به میزان افتادگی پوست دارد.

لیفت شقیقه با تزریق ژل

یکی از روش های رایج زیبایی، لیفت شقیقه با تزریق ژل می باشد. قسمت شقیقه دارای عروق بسیار فراوانی می باشد و تزریق ژل در این ناحیه بسیار حساس می باشد. حتی ممکن است تزریق اشتباهی در ناحیه شقیقه، موجب کوری شود. حتما جهت تزریق ژل، سوابق و نمونه های کاری بیمار را کاملا بررسی کنید.

انواع ژل های مختلف، جهت تزریق وجود دارند. معمولا جهت انجام آن از ژل هایی استفاده می کنند که حاوی اسید هیالورونیک می باشند. این اسید به طور طبیعی در بدن انسان پیدا می شود و بعد از مدتی بدون هیچ عارضه ای در بدن جذب می شود. با مرور زمان چربی های ناحیه شقیقه تحلیل می روند. در این روش با تزریق ژل، این ناحیه را پر می کنند و موجب حجم دهی ابرو ها و ناحیه شقیقه می شوند. همچنین چین و چروک اطراف چشم را با این روش رفع می کنند.

عکس لیفت شقیقه

بعضی از معتبر ترین ژل های تزریقی عبارت اند از: Bellafill، Radiesse، Restylane، Juvederm و… . بعضی از این برند ها حاوی بی حس کننده می باشند و درد کمتری را حس می کنید. برای لیفت شقیقه باید از بی حسی موضعی، جهت کاهش درد استفاده کنند.

لیفت شقیقه با نخ

با کاهش وزن زیاد و یا بالا رفتن سن، در ناحیه ابروها و شقیقه دچار افتادگی پوست می شوید. در این موارد می توانید از لیفت شقیقه استفاده کنید. این افراد در قسمت فک و گونه هم پوست اضافه دارند. این افراد می توانند با استفاده از نخ، پوست این نواحی را بکشند.

  • این روش بدون درد می باشد و نزدیک به ۲ ساعت طول می کشد. در این روش به وسیله نخ، پوست را بالا می کشند و موجب سفت شدن پوست می شوند. نتایج این روش را فورا می توانید ببینید و نسبت به روش های دیگر، عارضه کمتری دارد. بعد از حدود ۱۰ روز می توانید دوباره فعالیت های روزانه را شروع کنید. در روز های اول مقداری کبودی دیده می شود.

پلاسما جت

لیفت شقیقه با پلاسما جت، بسیار کم تهاجم می باشد. در این روش متخصص دستگاه پلاسما جت را روی سطح پوست قرار می دهد و پلاسما جت موجب تحریک بافت ها می شود. انرژی پلاسما موجب تشکیل فیبر های الاستین و کلاژن می شود. با این روش پوست صاف می شود و چین و چروک های ناحیه پیشانی رفع می شوند. در این روش سوزش و تزریق وجود ندارد. این روش بیشتر برای شقیقه و اطراف چشم مناسب می باشد. قبل از انجام آن، از بی حسی موضعی استفاده می شود و درد زیادی احساس نمی شود. حدود ۳ روز پس از انجام آن، قرمزی و تورم وجود دارد. بعد از پلاسما جت، پوسته پوسته شدن رخ می دهد و کاملا طبیعی می باشد.

  • معمولا در لیفت شقیقه با پلاسما جت، ۱ جلسه کافی نیست و به پوست و تعداد چین و چروک آن بستگی دارد. معمولا این روش در طی ۳ تا ۴ جلسه انجام می شود. ماندگاری این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر می باشد و می توانید هر ۵ سال یکبار آن را تمدید کنید.

جراحی

در لیفت شقیقه با جراحی، پوست بالای گوش را برش می دهند. در این قسمت بافت های زیرین به قسمت بالای پوست کشیده می شوند و سفت می شوند. با این روش خطوط پنجه کلاغی از بین می روند. پس از انجام آن، محل برش بخیه داده می شود و بخیه را پس از ۱۰ روز بر می دارند. جای این بخیه به دلیل پوشاندن توسط مو، مشخص نیست. این روش اکثرا با بی حسی انجام می شود. در این روش لیفتینگ شقیقه دائمی می باشد. در کنار این روش، معمولا لیفتینگ های گردن و گونه نیز انجام می شوند.

روش های مختلف لیفتینگ شقیقه، ماندگاری مختلفی دارند. ماندگاری این روش ها می تواند بین ۶ ماه تا ۱ سال باشد. لیفتینگ با استفاده از نخ ماندگاری بیشتری دارد. روش های غیر از جراحی، باید هر سال تکرار شوند.

عوارض لیفت شقیقه

اگر عمل لیفتینگ صورت توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود، خطر و عوارض خاصی شما را تهدید نخواهد کرد. اما اگر لیفتینگ را توسط فردی بی تجربه انجام دهید، ممکن است که خطرات جبران ناپذیری سلامتی شما را تهدید کند بنابراین در انتخاب پزشک و کلینیک نهایت دقت را به عمل آورید و تحقیقات لازم را نیز انجام دهید.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.