مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت های بعد از هایفوتراپی صورت و غبغب

آنچه می خوانید...

هایفوتراپی از امواج فراصوت برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست صورت استفاده می کند. این گرما به سلول های هدف پوست نفوذ کرده و باعث می شود بدن برای ترمیم آنها تلاش کند. برای انجام این کار، بدن کلاژن تولید می کند تا به رشد مجدد سلول کمک کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و خاصیت ارتجاعی می بخشد.اگر شما نیز تحت درمان با هایفو قرار گرفته اید در این مقاله همراه ما باشید تا با مراقبت های بعد از هایفوتراپی آشنا شوید.

مراقبت-های-بعد-از-هایفو-غبغب

طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا، درمان ‌های اولتراسوند غیرجراحی مانند HIFU می‌توانند:
• به سفت شدن پوست گردن کمک کند.
• افتادگی غبغب و گردن را برطرف می کند و لاغری موضعی با هایفوتراپی بسیار کارامد می باشد.
• پلک یا ابروهای افتاده را لیفت می کند.
• چین و چروک های صورت را صاف می کند.
• به صاف و سفت کردن پوست قفسه سینه کمک می کند.


چگونه بعد از درمان هایفو باید از پوست خود مراقبت کنیم؟


• بعد از درمان با هایفو باید از مرطوب کننده به منظور مراقبت از پوست استفاده شود.
• ممکن است روی پوست قرمزی خفیف، ادم عمیق، سوزن سوزن شدن کوچک و غیره وجود داشته باشد. اینها همه واکنش های موقتی طبیعی و خفیف هستند. در واقع پاسخی به تحریک درون پوست است و نیازی نیست نگران باشید این پدیده معمولاً پس از ۵-۷ روز از بین می رود.
• از رفتن به محیط های با گرمای زیاد مانند سونا خودداری کنید تا تأثیر منفی بر اثر درمان نداشته باشد.
• به طور موقت از نور خورشید به خصوص قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کنید و هنگام بیرون رفتن برای محافظت از پوست خود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید


بایدها و نبایدهای درمان هایفو تراپی


این روش درمانی بسیار سریع است و تقریباً به ۸-۱۰ دقیقه برای استفاده از صورت و ۱۵-۳۰ دقیقه برای درمان جزئی بدن نیاز دارد. در حالی که ظهور اثرات و نتایج آن تا شش ماه طول می کشد ولی اکثر بیماران بلافاصله بهبودی را مشاهده می کنند.
در دوره پس از درمان از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.
سعی کنید هیدراته بمانید. آب موجود در پوست به تولید کلاژن جدید کمک می کند. بنابراین بسیار مهم است که هیدراته بمانید. تا آنجا که امکان پذیر باشد، کارشناسان نوشیدن آب را به جای نوشیدنی های دیگر تشویق می کنند.

چرا مراقبت های پس لیفت صورت با هایفو تراپی حائز اهمیت است؟


جای تعجب نیست که متخصصان پوست بر مراقبت های بعد از درمان های زیبایی تاکید دارند. اگر مراقبت های پس از هایفو تراپی نادیده گرفته شود، عوارض خاصی ممکن است پس از درمان هایفو رخ دهد، مانند هیپرپیگمانتاسیون


مراقبت های قبل از هایفوتراپی


• قرار گرفتن در معرض نور خورشید پوست را می سوزاند و پوست آفتاب سوخته یا (به تازگی) برنزه شده را نمی توان با هایفو درمان کرد.
• همچنین، از تمام مواد شیمیایی که پوست را تحریک می کنند باید اجتناب شود زیرا ممکن است از درمان به روش هایفوتراپی جلوگیری کند.
• اگر آنتی ‌بیوتیک مصرف می‌ کنید یا اگر در نظر دارید از درمان پوستی هایفو استفاده کنید، ممکن است مجبور شوید داروهای خود را قطع کنید. برخی از داروها مانند آنتی بیوتیک ها ممکن است پوست شما را به نور حساس تر کنند.
در این صورت ممکن است لازم باشد درمان خود را به مدت دو هفته به بعد از اتمام درمان آنتی بیوتیک به تعویق بیندازید.
روز درمان
مهم این است که در روز درمان از مصرف هرگونه مواد آرایشی و مرطوب کننده ها خودداری شود و بیمار بایستی یک همراه داشته باشد.

هایفوتراپی-صورت


مراقبت های پس از هایفوتراپی


برای افرادی که تحت درمان پوستی هایفو قرار گرفته اند، درک نحوه مراقبت از بدن خود پس از درمان برای جلوگیری از ریسک و عوارض جانبی که می تواند دستاوردهای درمان را به حداقل برساند، مهم است. به این دلیل که به افزایش شانس موفقیت هایفوتراپی کمک می کند.

 1. از آفتاب دوری کنید
  پس از درمان به روش هایفوتراپی، مهم است که سعی کنید تا چند هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سرما جلوگیری کنید. دلیل آن این است که دوری از نور خورشید به جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون و کاهش احتمال آفتاب سوختگی و آسیب پوست کمک می کند. استفاده از کرم ضد آفتاب نیز توصیه می‌شود، زیرا از تماس مستقیم اشعه ماوراء بنفش خورشید با پوست جلوگیری می‌کند.
 2. از مصرف الکل پرهیز کنید
 3. کار اضافی کبد خود را متوقف کنید. پس از درمان باید از نوشیدن الکل خودداری کرد. الکل کبد شما را وادار به انجام کارهای اضافی می کند. پس از درمان، کبد شما وظیفه تجزیه چربی غیرفعال شده را بر عهده دارد. مصرف الکل به این معنی است که کبد باید الکل را علاوه بر چربی غیرفعال شده تجزیه کند. علاوه بر این واقعیت که الکل بر کبد شما بیش از حد کار می کند، تراکم خون شما را نیز کاهش می دهد. پیامدهای خون با تراکم کمتر این است که خونریزی بیش از حد ممکن است رخ دهد زیرا لخته شدن خون یک مسئله مهم است.
 4. پوست خود را نخارانید
  همانطور که خاراندن بدن هنگام خارش ممکن است لذت بخش باشد، توصیه می شود بعد از هایفوتراپی پوست خود را نخارانید. در این زمان پوست شما بسیار حساس خواهد بود و خاراندن آن شما را در معرض خطر آسیب پوست قرار می دهد. اگر اسکار دارید، همچنین به شما توصیه می شود که اجازه دهید به طور طبیعی از بین بروند. تلاش برای حذف آنها ممکن است منجر به زخم بزرگی شود که ممکن است منجر به عفونت شود. پس از اتمام درمان، از خاراندن پوست خودداری کنید.
 5. آب بیشتری بنوشید
  همانطور که می گویند آب مایه حیات است. بنابراین پس از روش درمانی هایفو، آب باید نوشیدنی مورد علاقه شما باشد.آب باید قبل از سایر نوشیدنی هایی که مصرف می کنید در درجه اول قرار گیرد.آب همچنین با افزایش سرعت تولید کلاژن در بدن به بهبودی شما کمک می کند. این به نفع شماست که بدنتان را هیدراته نگه دارید، بنابراین تا حد امکان آب بنوشید.
 6. دوش یا حمام آب گرم نگیرید
  هنگام حمام کردن، از آب سرد استفاده کنید زیرا این کار به حفظ چربی طبیعی روی پوست شما کمک می کند و همچنین از تحریک پوست جلوگیری می کند.
  اگر مجبور به استفاده از آب گرم هستید، بهتر است از آب ولرم استفاده کنید زیرا این کار باعث بهبود سریع پوست شما می شود. حداقل تا بعد از آن، شما باید برای انجام استفاده از آب گرم از پزشک خود اجازه داشته باشید. مراقبت های پس از آن تقریباً به اندازه خود درمان لیفت صورت به روش هایفو مهم است.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.