کاشت ابرو

کامل ترین راهنما برای کاشت ابرو

آنچه می خوانید...

کاشت ابرو چیست؟ به چه علت انجام می شود؟ چه افرادی کاندیدهای انجام کاشت ابرو هستند؟ ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید احتمالا یا قصد کاشت ابرو را دارید یا به آن فکر کردید و سوالاتی از این قبیل برای شما پیش آمده است. در این مقاله قصد داریم کاشت ابرو را از زوایای مختلف بررسی کنیم و به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

نقش ابرو در چهره

اگر از لحاظ زیبا شناختی نیز به بررسی چهره بپردازیم نمی توانیم منکر این شویم که ابرو ها نقش زیادی در چهره فرد دارند و می توانند او را سالخورده، خسته، بی حال و یا غمگین نشان دهند. علاوه بر این نقشی که ابرو ها در محافظت از چشم انجام می دهند نیز به شدنت پر رنگ است. ابرو ها از ورود گرد و غبار و  عوامل خارجی ب چشم جلوگیری می کنند و به نوعی از آن در برابر نور خورشید نیز محافظت می کنند.

دلایل کاشت ابرو

انسان ها به صورت غریزی زیبایی را دوست دارند و به آن علاقه نشان می دهند. یکی از مهم ترین دلایل کاشت ابرو زیبایی بخشیدن به چهره و حفظ تناسب اجزای آن است. علاوه بر این زمانی که فرد احساس خوبی نسبت به خود داشته باشد و از آن خود راضی باشد، اعتماد به نفس او نیز بالاتر می رود و کیفیت زندگی اش بهبود بخشیده می شود.

 • دلیل دیگر می تواند مشکلاتی باشد که برای ابروی او به وجود آمده است و به آن ها حالتی نامناسب داده است. مانند زخم ها، سوختگی ها، شکستگی ها که باعث از بین رفتن بخشی از ابروها شده است.
 • اما بیشترین مراجعان برای کاشت ابرو، افرادی هستند که دچار ریزش موی ابرو شده اند. در این افراد موهای ابرو شروع به ریزش کرده است و حال ابروهایی کم پشت دارند که چهره آن ها را به شدت بیحال نشان می دهد.

دلایل ریزش موی ابرو

انواع بیماری های پوستی

از عواملی که باعث ریزش موی ابرو می شوند می توان به تاثیر بیماری های پوستی مختلف مانند اسکلروز، پسوریازیس، زائده های پوستی روی ابرو  که باعث از بین رفتن فولیکول های مو می شوند اشاره کرد

انواع بیماری های داخلی

در بین افراد مبتلا به تیروئید موارد زیادی دیده شده است که دچار کم پشتی و ریزش ابرو شده اند. همچنین تغییرات هورمونی،و برخی از اختلالات عصبی مانند؛ استرس، اضطراب و نگرانی باعث ریزش مو می شوند.

تغذیه

مصرف برخی از مواد غذایی نامناسب یا حتی عدم مصرف ویتامین ها و مواد غذایی که به بدن کمک می کنند و به شدت برای رشد موها مفید هستند، باعث می شود تا موهای فرد شروع به ریزش کند. این مواد غذایی ماهی ها، انواع روغن های گیاهی،  حبوبات، تخم مرغ، گوشت مرغ ، غلات، سایر ویتامین ها و آب می شود.

عوامل دیگر ریزش ابرو

عوامل دیگری که ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شوند عواملی نظیر مصرف انواع داروها، ابتلا به سرطان،  انواع عفونت ها، اختلالات رفتاری، افزایش سن، وراثت و عوامل ژنتیکی است.

کاندیدهای کاشت ابرو

اما چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند؟ ابتدا این موضوع را بررسی کنیم آیا فردی مناسب برای انجام این کار هستید یا خیر؟ در ادامه شرایطیرا معرفی می کنیم که دارا بودن آنها شما را به یک گزینه مناسب برای کاشت ابرو تبدیل می کند و می توانید به بهترین متخصص پوست و مو برای درمان مراجعه کنید.

کاندید های کاشت ابرو
 • برای اینکه بتوانید کاشت را انجام دهید باید از بانک موی مناسبی برخوردار باشید زیرا موهایی که برای کاشت مو استفاده می شود از پشت سر یا پشت گوش ها برداشته می شود.
 • وضعیت جسمانی سالم یکی از مواردی است که باید برای عمل از آن برخوردار باشید، زیرا  کاشت ابرو تحت جراحی صورت می گیرد و احتیاج است که بدن سالمی داشته باشید.
 • نسبت به نتیجه عمل انتظاری واقع گرایانه دارید.
 • به هر کدام از مشکلاتی که پیش تر به آن ها اشاره شد، دچار هستید.
 • سن مناسب برای عمل کاشت ابرو را دارا هستید.
 • به مواد بیهوشی حساسیت نداشته باشید.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

قبل از اینکه برای کاشت ابرو اقدام کنید برخی از اقدامات وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید. انجام دادن اینکار ها کمک می کند تا عمل به صورت رضایت بخش تری پیش رود و همچنین نتیجه ای که به دست می آید برای بیمارمورد قبول باشد. این موارد توسط متخصص پوست در جلسه مشاوره به شما گفته خواهد شد اما ما نیز در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم

 • مصرف داروهای منعقد کننده ی خون را قبل از عمل قطع کنید تا در طول جراحی خونریزی زیادی نداشته باشید و به مشکل نخورید.
 • از یک هفته قبل از عمل مصرف الکل، سیگار و دخانیات را قطع کنید.
 • آزمایشات لازم قبل از عمل را که دکتر تجویز می کند را انجام دهید.
 • شب قبل از انجام جراحی استحمام کنید و موهای خود را به دقت بشویید.
 • در صورت ابتلا به بیماری خاص یا مصرف داروهای خاص پزشک خود را در جریان قرار دهید.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

برای اینکه دوران بهبودی آسان تری داشته باشید و  سریع تر به نتیجه مد نظر خود برسید، مراقبت های بعد از کاشت ضروری است. نکاتی که باید در طول دوره بهبودی رعایت کنید: عبارت اند از:

 • تا مدتی ابروهای خود را لمس نکنید تا از التهاب آن جلوگیری کنید
 • پس از کاشت ابرو تا مدتی آرایش نکنید و مواد شیمیایی را به صورت خود نزنید.
 • هنگام خواب بدن خود را جوری تنظیم کنید که سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
 • پس از دو روز می توانید ناحیه ای که از آن مو برداشت شده است را بشویید.

ماندگاری کاشت ابرو

اکثر افرادی که برای کاشت ابرو اقدام می کنند علاقه دارند تا دیگر ابروهایی دائمی داشته باشند و ابروهای آن ها حالت خود را از دست ندهد. باید به شما بگوییم در صورتی که این عمل توسط بهترین متخصص پوست و به حرفه ای ترین انجام شود نتایج آن تا مدت ها برای فرد باقی خواهند ماند.

نتیجه گیری

متناسب و قرینه بودن ابرو ها باعث می شود تا چهره ای زیبا تر داشته باشید. کاشت ابرو عملی است که می تواند به این موضوع کمک شایانی کند اما نکته ای که وجود دارد این است که به علت حساسیت ابروها و نزدیکی آن ها به چشم حتما به یک متخصص پوست و موی با تجربه مراجعه کنید تا بعد از عمل با عوارض خاصی مراجعه نشوید.

دکتر مریم نوکنده

متخصص و جراح پوست ومو، زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.